تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
ثبت
x

یا

باکوچیول در برابر رتینول

باکوچیول در برابر رتینول

  پنج شنبه, 18 آذر 1400
باکوچیول در برابر رتینول باکوچیول در برابر رتینول ویولت اسکین کر

رتینوئیدها یک ماده بسیار دوست داشتنی برای هر کسی که به مراقبت از پوست علاقه دارد هستند. آنها برای درمان علائم پیری و آکنه شناخته می‌شوند، با این حال، ما همچنین می دانیم که برای برخی از افراد، به خصوص اگر دارای پوست حساسی باشند، می تواند اثرات نامطلوبی مانند تحریک پوست داشته باشد. اینجاست که باکوچیول وارد می‌شود. این ماده‌ از گیاه بابچی (Psoralea corylifolia) مشتق شده و در مراقبت از پوست استفاده می‌شود و همان کاری را انجام دهد که رتینوئیدها می کنند اما بدون ضرر.
SKINCARE: BAKUCHIOL – EIN STILLER SUPERSTAR DER HAUTPFLEGE – *KONSUMKAISER*

آیا هر دو نشانه های پیری را کاهش می دهند؟


در مقاله ای که در سال 2018 منتشر شد، نتایج بسیار امیدوارکننده ای را نشان داد. این مطالعه خاص شامل 44 شرکت‌کننده بود که از آنها خواسته شد روزانه دو بار کرم باکوچیول 0.5 درصد یا کرم رتینول 0.5 درصد را به مدت 12 هفته استفاده کنند. یک عکس چهره و سیستم تحلیلی برای به دست آوردن و تجزیه و تحلیل عکس‌های با وضوح بالا از بیماران در هفته‌های 1، 4، 8 و 12 استفاده شد. باکوچیول و رتینول هر دو به طور قابل توجهی سطح چین و چروک و هایپرپیگمانتاسیون را کاهش دادند. با این حال، مصرف کنندگان رتینول پوسته پوسته شدن و سوزش بیشتر پوست صورت را گزارش کردند. بر اساس این گزارش، می‌توان فرض کرد که درست است فواید باکوچیول مانند رتینول است اما بدون عوارض جانبی است.
همین مطالعه در سال 2018 همچنین به ما می‌گوید که هر دو ترکیب توانایی القای بیان ژن مشابه در پوست را نشان داده‌اند و این می‌تواند منجر به بهبود آسیب نوری پوستی شود، که همانطور که همه می‌دانید، نقش مهمی در پیری دارد. رتینول/ترتینوئین (ترکیب فعالی که رتینول در داخل بدن به آن تبدیل می‌شود) و باکوچیول هر دو تولید کلاژن را تحریک می‌کنند، که یک عامل کلیدی در هر عنصر ضد پیری است. این بدان معنی است که شباهت هایی در نحوه تأثیر آنها بر مسیرهای سلولی وجود دارد. اما تفاوت‌های مشخصی بین این دو وجود دارد زیرا تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که اگرچه باکوچیول ساختاری مشابه با رتینول دارد، به نظر نمی‌رسد از طریق همان گیرنده‌های اسید رتینوئیک مانند رتینول عمل کند. همچنین، در مطالعه دیگری، محققان دریافتند که باکوچیول در کاهش فعالیت دو آنزیم متالوپروتئاز ماتریکس که کلاژن و الاستین MMP-1 و MMP-12 را می شکنند، در واقع بهتر از رتینول است. بنابراین، آنها نتایج بسیار مشابهی را با روش های کمی متفاوت ایجاد می کنند. فقط تحقیقات بیشتر می تواند به ما بگوید که مسیر دقیقی که باکوچیول طی می کند چقدر با رتینول متفاوت است و اینکه آیا فواید بیشتری برای پوست دارد یا خیر.
 پس باکوچیول چیست و چه کاری انجام می دهد؟ باکوچیول یک جایگزین طبیعی و گیاهی رتینول است که از عصاره دانه ها یا برگ های گیاه بابچی آیورودا تهیه می شود. بابچی به دلیل توانایی آن در کمک به بهبود بافت، رنگ و استحکام پوست به طور گسترده ای شناخته شده است. این ماده (با تلفظ bah-koo-chee-all) ممکن است نامی ترسناک داشته باشد اما این روغنی است که از گیاه بومی هندی بابچی برداشت میشود و یک جایگزین ارزشمند وگان تبدیل می‌کند.

باکوچیول در مجموع:

 • کاهش ظاهر خطوط ریز و چین و چروک

 • کاهش ظاهر منافذ

 • تقویت بازسازی سلولی مبارزه با آکنه

 • آبرسانی پوست

 • برای انواع پوست خوب است

 • جایگزین ملایم تر برای رتینول

 • تولید کلاژن را برای خطوط ریز کمتر تشویق می کند.

 • سرعت گردش سلولی پوست را افزایش می دهد تا پوستی یکدست تر و روشن تر داشته باشید.

باکوچیول به دلیل ماهیت ملایمش تقریباً برای انواع پوست بی خطر است و دارای اثر سه گانه A است که آنتی باکتریال، غنی از آنتی اکسیدان و ضد التهاب است. مطالعات نشان می‌دهند که باکوچیول به جای حساس‌تر کردن پوست در برابر خورشید، سطحی از محافظت در برابر آفتاب را فراهم می‌کند که در رتینول یافت نمی‌شود. علاوه بر این، استفاده منظم باعث خشکی یا تحریک پوستی نمی شود که گاهی اوقات با رتینول مشاهده می کنیم. آیا باکوچیول در دوران بارداری ایمن است؟ یکی از مشکلات اصلی رتینول این است که مصرف آن در صورت بارداری یا شیردهی به کودک توصیه نمی شود. این امر در مورد رتینوئیدها در تمام اشکال آنها از جمله رتینوئیک اسید و رتین-A صدق می کند. برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف ویتامین A در دوزهای بالا در دوران بارداری می تواند برای جنین مضر باشد. به طور مشابه، رتینوئیدهایی که به صورت خوراکی مصرف می شوند (مانند ترتینوئین) به عنوان مواردی از نقص مادرزادی شناخته می شوند. در حالی که استفاده موضعی از آنها در مراقبت از پوست ثابت نشده است که باعث ایجاد مشکل در بارداری یا شیردهی می شود، پزشکان توصیه می کنند از آن اجتناب کنید. پس قضیه باکوچیول چیست؟در حالی که برخی از کارشناسان می گویند هنوز شواهد کافی برای تأیید هر دو راه وجود ندارد، اکثر آنها، از جمله اوله هنریکسن، معتقدند استفاده از آن در دوران بارداری یا شیردهی کاملاً بی خطر است - که مزیت بزرگی نسبت به رتینول دارد. چه زمانی باید باکوچیول را در روتین مراقبت از پوست خود شروع کنیم و هر چند وقت یکبار؟ هیچ قانون سخت و سریعی برای اینکه چه زمانی باید شروع به استفاده از باکوچیول کنید وجود ندارد. اما شروع آن از اواسط دوره 20 سالگی پیشنهاد میشود.
آیا استفاده از باکوچیول در محصولات مراقبت از پوست عوارض جانبی دارد؟ باکوچیول نوعی ماده تشکیل دهنده است که هم برای مصرف کنندگان و هم برندهای تجاری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، و من تعجب نخواهم کرد که استفاده از آن را به شدت در بازار آینده ببینم. به نظر می رسد که در مقایسه با جایگزین ها، کمترین عوارض جانبی دارد و موثر است.


خلاصه:

برای دریافت تصویر کامل (و کمک به تصمیم گیری در مورد استفاده از کدام ماده)، اجازه دهید تفاوت بین باکوچیول و رتینول را بررسی کنیم. یک تفاوت عمده این است که باکوچیول گیاهی است، نمی توان این را برای همه رتینوئیدها گفت اما برخی از محصولات رتینول از محصولاتی مانند کدو حلوایی، هویج و طالبی برداشت می شوندو متأسفانه، رتینوئیدهای دیگر را از محصولات جانبی حیوانی تهیه میشود، و این به این معنی است که باکوچیول برای وگان ها و گیاهخواران جذاب تر است. دلیل اینکه ما حتی می توانیم این دو را با هم مقایسه کنیم این است که عملکرد باکوچیول با رتینول کاملاً مشابه است. هر دوی آنها مواد بسیار خوبی برای رفع علائم پیری در پوست هستند - این شامل منافذ بزرگ، خطوط ریز، لکه ها و لک های ناشی از افزایش سن و البته چین و چروک می شود.رتینول همیشه یک محصول درجه یک برای حفظ یا دستیابی به پوستی درخشان و بدون چین و چروک خواهد بود. ما همچنین می خواهیم به قدرت، اثربخشی و حساسیت پوست نگاه کنیم. قبلاً به این موضوع اشاره کردیم، اما باکوچیول برای همه انواع پوست، از جمله پوست های حساس، عالی است، اگرچه قطعاً از رتینول قدرت کمتری دارد. رتینول تحقیقات بیشتری در خود دارد که هم اثربخشی و هم خطرات مرتبط با آن را ثابت می کند. از نظر مزایا، این دو به خوبی با هم مقایسه می شوند - با این حال، اگر ما صرفاً از عملکرد خود خارج شویم، رتینول، باکوچیول را شکست خواهد داد. با این حال می توان این بحث را مطرح کرد که از آنجایی که باکوچیول می تواند توسط طیف وسیع تری از انواع پوست استفاده شود، در کل گزینه بهتری است.

بیایید تعیین کنیم که کدام گزینه برای هر نوع پوست و نگرانی بهترین است!

 • پوست حساس – پوست آکنه ای – پوست واکنشی
  اگر پوست شما در دسته حساس یا واکنش پذیر قرار می گیرد، بهتر است ایمن باشید و با گزینه ملایم تر شروع کنید. این نه تنها مزایای ضد پیری را به روشی فراگیر برای انواع پوست های حساس فراهم می کند، بلکه باکوچیول به رفع منافذ بزرگ شده کمک می کند که گاهی اوقات می تواند به آکنه و جوش کمک کند.
 • وگان ها
  باکوچیول گزینه بهتری برای وگان است زیرا همیشه گیاهی است. اگرچه گزینه های گیاهی دیگر رتینول وجود دارد، باکوچیول یک گزینه کاملاً طبیعی گیاهی است که همه می توانند از آن استفاده کنند.
 • پوست پس از آکنه
  اگر از بین بردن اسکار آکنه یک هدف بزرگ باشد، رتینول گزینه موثرتر خواهد بود. از آنجایی که رتینول به کاهش منافذ کمک می کند، استفاده منظم می تواند به کنترل مداوم آکنه نیز کمک کند.
 • تست محصول ضد پیری برای اولین بار
  وقتی مطمئن نیستیم که پوستمان چه واکنشی نسبت به این محصولات نشان می‌دهد، با شروع باکوچیول، می‌توانیم بررسی کنیم که این محصولات چقدر می‌توانند برای نوع پوست ما تأثیر بگذارند. پس از چند ماه ماندگاری، جایگزینی باکوچیول با یک درمان قوی مثل رتینول می‌تواند به احیای پوست کمک کند و به طور موثر علائم پیری زودرس یا هیپرپیگمانتاسیون را هدف قرار دهد.
 • مراقبت از پوست فصلی
  مراقبت از پوست تابستانی ما نیز باید متناسب با سبک زندگی تابستانی ما تنظیم شود. با در نظر گرفتن این موضوع، از آنجایی که رتینول در هنگام استفاده در طول روز منجر به حساسیت به خورشید می شودو بهتر است در فصول پاییز/زمستان که زمان کمتری را در خارج از منزل سپری می کنیم و در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیریم استفاده شود، باکوچیول گزینه بهتری برای تابستان است.
کلیک: 41 بار - بروزرسانی در پنج شنبه, 18 آذر 1400
سحر نیک سیرت

در زمینه مراقبت از پوست فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن اطلاعاتی به روز در رابطه با مراقبت از پوست و مو میباشد.

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
X

Right Click

No right click