تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
ثبت
x

یا

وبلاگ

گلیکولیک اسید یک آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است. کلمه اسید ممکن است شما را بترساند ، اما گلیکولیک اسید معمولاً غلظت کمتری برای استفاده در خانه دارد. این ماده به عنوان لایه بردار برای از بین بردن سلولهای مرده پوست عمل می کند. همچنین یکی از کوچکترین AHA ها است ، به این معنی که می تواند نفوذ عمیقی داشته باشد تا بهترین نتیجه را به شما بدهد. و محلول در آب است ، بنابراین می توانید با شستشوی صورت با آب ، آن را "حذف" کنید. چگونه باید گلیکولیک اسید را در برنامه مراقبت از پوست خود وارد کنم؟ باید به عنوان بخشی از روتین شبانه شما گلیکولیک اسید همیشه باید عصرها استفاده شود ، زیرا باعث می شود پوست شما به نور خورشید حساس باشد. استفاده از آن در شب زمان کافی را برای انجام جادوی خود بدون خطر بیشتر یا آسیب رساندن به پوست شما در برابر آفتاب می دهد. اما باید همیشه صبح ها از مرطوب کننده SPF استفاده کنید. به سه روش می توان از گلیکولیک اسید در یک برنامه مراقبت از پوست استفاده کرد: به عنوان شوینده صورت ، تونر و ماسک. شما باید بین استفاده از گلیکولیک اسید به عنوان شوینده  یا تونر هر روز تصمیم بگیرید ، زیرا غلظت هر دو آنها برای استفاده روزانه پایین است ، سپس هفته ای یک بار  ماسک گلیکولیک اسید اضافه کنید. این در حالی که هم برای پوست شما ایمن است ، هم فواید کامل اسید را به شما می دهد. به عنوان شوینده صورت شستشوی صورت با گلیکولیک اسید غلظت اسید کمی دارد (معمولاً 8-10٪ یا کمتر) بنابراین استفاده از آن در شب بی خطر است. شستشوی صورت با گلیکولیک اسید همچنین می تواند شامل گلیکولیک اسید باشد که برای پوست های مستعد آکنه بسیار مناسب می کند.اگر به عنوان شوینده استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 1 در برنامه مراقبت از پوست شبانه شما است. به عنوان تونر وقتی از گلیکولیک اسید در تونر استفاده می شود ، می توانید بلافاصله بعد از پاک کننده شبانه خود از آن استفاده کنید. در تونر ، گلیکولیک اسید در مقادیر کمتری (غلظت 8-10٪) در مقایسه با ماسک یافت می شود ، بنابراین استفاده از آن روزمره ایمن است.اگر به عنوان تونر استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 2 در برنامه مراقبت از پوست شبانه شما است. به عنوان ماسک غلظت گلیکولیک اسید در ماسک ها بسیار بیشتر است ، بعضی از آنها تا 30٪ نیز می رسد ، بنابراین فقط باید به صورت هفتگی استفاده شود. یک مزیت بزرگ ماسک گلیکولیک اسید این است که به سایر محصولات مراقبت از پوست شما کمک می کند تا جذب بهتری داشته باشند ، بنابراین شما باید از ماسک گلیکولیک اسید به عنوان اولین مرحله در برنامه شبانه استفاده کنید ، سپس اگر از ماسک گلیکولیک اسید استفاده کرده اید ، از تونر گلیکولیک اسید صرف نظر کنید.اگر به عنوان ماسک استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 1 شماست و باید فقط یک بار در هفته انجام شود. آیا می توان اسید گلیکولیک را با رتینول یا سایر اسیدها ترکیب کرد؟ پاسخ: به تحمل شما بستگی دارد. اگر در حال حاضر از رتینول استفاده می کنید ، افزودن گلیکولیک اسید به برنامه روتین شما ممکن است بسیار زیاد باشد. اگر مدت زیادی طول کشید تا پوست شما با رتینول سازگار شود ، به جای استفاده روزانه از هر دوی آنها ، هر روز بین رتینول و یک اسید جابجا شوید. اگر پوست شما قادر به تحمل آن است ، می توانید از لاکتیک اسید در شب نیز استفاده کنید ، اما اگر پوست شما شروع به پوست ریزی می کند ، به یک اسید در روز کاهش دهید. پوست ریزی پوست نشانه ای است که شما از اسیدهای زیادی استفاده می کنید.
عرق سوز هنگامی اتفاق می افتد که مجاری عرق شما مسدود شود و به جای تبخیر ، به صورت عرق زیر پوست به دام می افتد و باعث التهاب و تاول می شود.در این اپیزود به بررسی عوامل عرق سوز شدن و راهکارهای درمان آن پرداخته شده است.
در این اپیزود تمام مراحل روتین کره ای مرور کردم و نکات و سوالهای که در این باره وجود داشت جواب دادم.برای اطلاعات بیشتردرباره روتین به این لینک اموزش روتین کره ای مراجعه کنید.
تو این قسمت پادکست به بانوان و بهداشت بانوان پرداختم.چطور از دستگاه تناسلی مراقبت کنیم و برای برطرف کردن بوی بد این ناحیه چی کار کنیم.
 در این اپیزود به معرفی موسس و زن کارآفرین در حوزه مراقبت از پوست پرداخته ام. خانم آلیسا یون که از مشاور بازرگانی بودن تبدیل به رئیس شرکت پیج اند لی لی شد. این اپیزود را در اینجا گوش کنید.
اولین اپیزود از رادیو ویولت به بررسی جوش باسن و راهکار جلوگیری و درمانش اختصاص دارد . می توانید قسمت اول پادکست از طریق لینک های زیر دنبال کنید:
طبق روال هر سال محصولات پر فروش و پر طرفدار که با نقدهای مثبت زیادی در شبکه های اجتماعی یا فروشگاه های انلاین مواجهه شده اند را در لیست ذیل ببینید.از هر دسته دو محصول انتخاب گردیده است که امیدواریم در خرید بهتر به شما کمک کند.
مشکلات ناخن افراد را  در هر سنی تحت تأثیر قرار می دهد. رژیم غذایی به طور کلی مسئول تغییرات غیر طبیعی ناخن نیست ، مگر اینکه فرد دچار سوء تغذیه شدید شده باشد. برخی از شرایط ناخن نیاز به پزشک یا متخصص پوست برای درمان دارد ، در حالی که برخی دیگر به تکنیک های خود درمانی و تغییر سبک زندگی جزئی پاسخ می دهند. مشکلات ناخن پا می تواند در هر سنی به وجود آید، اما در افراد مسن شایع تر است. دلایل عمده مشکلات ناخن شامل آسیب ، عفونت و بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس است. علل بروز مشکلات ناخن پا شامل تروما ، کفش نامناسب ، گردش خون ضعیف ، ضعف اعصاب و عفونت است. مشكلات ناخنهای پا را می توان با مشورت پزشك متخصص پزشكی درمان كرد.
آیا بین کرم های روز و شب تفاوت وجود دارد؟ بله .تفاوت بین مرطوب کننده های روز و شب در انواع مواد تشکیل دهنده موجود و نحوه عملکرد متفاوت آنها برای یک زمان خاص از روز است. اگرچه هر دو مرطوب کننده هستند ، مواد مختلف عملکردهای متفاوتی دارند.چه روتین مراقبت از پوست 2مرحله ای یا 10 مرحله ای داشته باشید ، به احتمال زیاد یک کرم روز یا شب در قفسه زیبایی خود دارید. در زیر به بررسی تفاوت ها می پردازیم.
آیا مراقب ناخن های خود هستید؟ در این مقاله چیزهای  که باید برای نگه داری از ناخن هایتان بدانید قرار گرفته است. به ناخن های خود نگاهی دقیق بیندازید. آیا آنها قوی و سالم به نظر می رسد ؟ و یا اینکه در آنها فرورفتگی و برآمدگی ، یا در بعضی نقاط رنگ و یا شکل غیر معمولی می بینید؟ با مراقبت مناسب از ناخن ها می توان از بسیاری از مشکلات ناخن تا حد مطلوب جلوگیری کرد. برخی دیگر ممکن است مشکل اساسی را نشان دهند که نیاز به توجه دارد.