تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
ثبت
x

یا

نکته های مراقبی

گلیکولیک اسید یک آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است. کلمه اسید ممکن است شما را بترساند ، اما گلیکولیک اسید معمولاً غلظت کمتری برای استفاده در خانه دارد. این ماده به عنوان لایه بردار برای از بین بردن سلولهای مرده پوست عمل می کند. همچنین یکی از کوچکترین AHA ها است ، به این معنی که می تواند نفوذ عمیقی داشته باشد تا بهترین نتیجه را به شما بدهد. و محلول در آب است ، بنابراین می توانید با شستشوی صورت با آب ، آن را "حذف" کنید. چگونه باید گلیکولیک اسید را در برنامه مراقبت از پوست خود وارد کنم؟ باید به عنوان بخشی از روتین شبانه شما گلیکولیک اسید همیشه باید عصرها استفاده شود ، زیرا باعث می شود پوست شما به نور خورشید حساس باشد. استفاده از آن در شب زمان کافی را برای انجام جادوی خود بدون خطر بیشتر یا آسیب رساندن به پوست شما در برابر آفتاب می دهد. اما باید همیشه صبح ها از مرطوب کننده SPF استفاده کنید. به سه روش می توان از گلیکولیک اسید در یک برنامه مراقبت از پوست استفاده کرد: به عنوان شوینده صورت ، تونر و ماسک. شما باید بین استفاده از گلیکولیک اسید به عنوان شوینده  یا تونر هر روز تصمیم بگیرید ، زیرا غلظت هر دو آنها برای استفاده روزانه پایین است ، سپس هفته ای یک بار  ماسک گلیکولیک اسید اضافه کنید. این در حالی که هم برای پوست شما ایمن است ، هم فواید کامل اسید را به شما می دهد. به عنوان شوینده صورت شستشوی صورت با گلیکولیک اسید غلظت اسید کمی دارد (معمولاً 8-10٪ یا کمتر) بنابراین استفاده از آن در شب بی خطر است. شستشوی صورت با گلیکولیک اسید همچنین می تواند شامل گلیکولیک اسید باشد که برای پوست های مستعد آکنه بسیار مناسب می کند.اگر به عنوان شوینده استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 1 در برنامه مراقبت از پوست شبانه شما است. به عنوان تونر وقتی از گلیکولیک اسید در تونر استفاده می شود ، می توانید بلافاصله بعد از پاک کننده شبانه خود از آن استفاده کنید. در تونر ، گلیکولیک اسید در مقادیر کمتری (غلظت 8-10٪) در مقایسه با ماسک یافت می شود ، بنابراین استفاده از آن روزمره ایمن است.اگر به عنوان تونر استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 2 در برنامه مراقبت از پوست شبانه شما است. به عنوان ماسک غلظت گلیکولیک اسید در ماسک ها بسیار بیشتر است ، بعضی از آنها تا 30٪ نیز می رسد ، بنابراین فقط باید به صورت هفتگی استفاده شود. یک مزیت بزرگ ماسک گلیکولیک اسید این است که به سایر محصولات مراقبت از پوست شما کمک می کند تا جذب بهتری داشته باشند ، بنابراین شما باید از ماسک گلیکولیک اسید به عنوان اولین مرحله در برنامه شبانه استفاده کنید ، سپس اگر از ماسک گلیکولیک اسید استفاده کرده اید ، از تونر گلیکولیک اسید صرف نظر کنید.اگر به عنوان ماسک استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 1 شماست و باید فقط یک بار در هفته انجام شود. آیا می توان اسید گلیکولیک را با رتینول یا سایر اسیدها ترکیب کرد؟ پاسخ: به تحمل شما بستگی دارد. اگر در حال حاضر از رتینول استفاده می کنید ، افزودن گلیکولیک اسید به برنامه روتین شما ممکن است بسیار زیاد باشد. اگر مدت زیادی طول کشید تا پوست شما با رتینول سازگار شود ، به جای استفاده روزانه از هر دوی آنها ، هر روز بین رتینول و یک اسید جابجا شوید. اگر پوست شما قادر به تحمل آن است ، می توانید از لاکتیک اسید در شب نیز استفاده کنید ، اما اگر پوست شما شروع به پوست ریزی می کند ، به یک اسید در روز کاهش دهید. پوست ریزی پوست نشانه ای است که شما از اسیدهای زیادی استفاده می کنید.
آیا مراقب ناخن های خود هستید؟ در این مقاله چیزهای  که باید برای نگه داری از ناخن هایتان بدانید قرار گرفته است. به ناخن های خود نگاهی دقیق بیندازید. آیا آنها قوی و سالم به نظر می رسد ؟ و یا اینکه در آنها فرورفتگی و برآمدگی ، یا در بعضی نقاط رنگ و یا شکل غیر معمولی می بینید؟ با مراقبت مناسب از ناخن ها می توان از بسیاری از مشکلات ناخن تا حد مطلوب جلوگیری کرد. برخی دیگر ممکن است مشکل اساسی را نشان دهند که نیاز به توجه دارد.
ویتامین سی + AHAS / BHAS ویتامین سی نوعی اسید است بنابراین استفاده همزمان ویتامین سی با AHA , BHS  مثل اسیدهای گلیکولیک ، سالیسیلیک و لاکتیک که لایه بردار هستند بسیار آسیب زاست . PH پوست را نامتعادل میکند و باعث تحریک و قرمزی پوست میشود. بنابراین  پیشنهاد میشود روزها ویتامین سی استفاده کنید و شب ها AHA/BHA.
مصریان باستان معتقد بودند که طلا قدرت شفا دارد. اعتقاد بر این بود که ملکه کلئوپاترا ماسک طلای خالص میگذاشت تا چهره خود را درخشان کند.حتی در طب چین باستان ، طلا ماده مهم در جوان سازی پوست بود. امروزه ، طلا به عنوان یک عنصر نه تنها در داروها و بیماریها استفاده می شود ، بلکه از آن برای اهداف آرایشی نیز استفاده می کنند. در اینجا چند مزیت جادویی طلا بر روی پوست را یادآوری میکنیم.
با توجه به اینکه چقدر در فضای مجازی اطلاعات غلط در مورد الکل در محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد تعجبی ندارد که دیگران معتقد هستند که الکل خیلی هم بد نیست.اما بر اساس تحقیقاتاخیر ما به شما کمک می کنیم که  در صورت وجود الکل در بالای لیست مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی و بهداشتی خود ، بطری را کنار بگذارید.
 60٪ از آنچه روی پوست خود می گذاریم جذب می شود. این بدان معناست که محصولاتی که ما روی بدن خود استفاده میکنیم ، بر سلامتی پوست  و سلامت کلی ما ، چه منفی و چه مثبت ، تأثیر می گذارد. از آنجا که FDA پوست را تنظیم نمی کند ، تقریباً می توان هر ماده ای  در فرمول گنجانیده شود ، برخی از آنها برای سلامتی شما بسیار خطرناک هستند.که در اینجا به 16 مورد آن اشاره شده است.بسیاری از مواد موجود در محصولات پوست (شستشوی صورت ، لوسیون ها ، ضد آفتاب و غیره) در حال حاضر با موضوعات بهداشتی مانند آلرژی ، اگزما ، سرطان ، اختلال هورمونی و مشکلات تولید مثل مرتبط شده اند. بنابراین بله ، پوست شما می تواند شما را بیمار کند!
من همیشه می گویم "پوست صاف، آینه بدن شما"است، زیرا گاهی اوقات پوست می تواند منعکس کننده مستقیم سلامت اندام های داخلی شما باشد، به ویژه کبد و دستگاه گوارش شما. بدن شما همیشه سخت تلاش میکند تا سموم را از بین ببرد، وقتی که کبد شما برای  تصفیه کافی نباشد، سموم می توانند از طریق سایر اعضای بدن مانند پوست شما، که به عنوان "پشتیبان" برای کبد شما عمل می کنند، عمل کند. هنگامی که سموم از طریق پوست خارج می شوند، ممکن است باعث ایجاد خارش، جوش، سیاه و سفید و سایر مشکلات پوستی شوند.
با حجم ورود بلاگرها و افزایش صفحات وب اطلاعات و دستور عملهای در مورد مراقبت از پوست و تهیه ماسک های خانگی داده میشود که بر پایه علمی و پزشکی نیست و پوست شما را در معرض خطر قرار میدهد.در این مقاله سعی شده محصولات و ترکیباتی که برای پوست صورت مضرر و زیان بار است لیست شود.
اگر پوست حساس دارید، فکر اینکه محصولات جدیدی را به روتین صبح و شب اضافه کنید ممکن است شما را بیشتر از هر شخص دیگری به ترس بیاندازد.
سرامید چیست؟سرامید ها  یکی از  کلاسهای  اسیدهای چرب، به نام  لیپیید است. آنها به طور طبیعی در سلول های پوست یافت می شوند و حدود 50 درصد لایه بیرونی پوست (اپیدرم) را تشکیل می دهند. در حالی که  باید به نقش  سرامید ها در رشد  مغز و سیستم عصبی اشاره کرد. باید گفت آنها علاقه زیادی به دنیای مراقبت از پوست به دلیل داشتن  مزایای بلقوه  در سلامت پوست دارند. دیگر کاربرد آنها در محصولات آرایشی و بهداشتی شامل شامپو، دئودورانت و محصولات آرایشی میباشد.
ما در این دنیا با محصولات آرایشی و بهداشتی که  با ترکیبات سمی و ناسالم هستند  احاطه شده ایم.با اینکه محصولاتی با ترکیبات ارگانیک و طبیعی در فروشگاه ها یافت می شود اما اکثرا ما به ترکیبات لوازم آرایش خود توجه نمیکنیم. و البته خیلی جدی نمیگیریم که سیلیکون و پارابن موجود در ریمل و خط چشم ما  در گردش خون باعث چه مشکلات  و خطراتی میشود و البته بسیار سخت است وقتی که سالیان دراز مشغولبه استفاده از محصولات آرایشی  هستیم جایگزین برای آن پیدا کنیم.اما وقتی پا نفر دومی در میان باشد باید به اینکه چه محصولی انتخاب و استفاده میکنیم بسیار دقت کنیم.در این مقاله میخواهیم ترکیبات ناسالم و سمی راکه نباید استفاده کرد را معرفی میکنم.
چون تعداد بالایی شکایت از خشکی پوست و قرمزی گزارش شده بود بر آن شدم که این مقاله را بنویسم تا اگاهی لازم رادر مورد تاثیرات منفی صابون در روتین پوست‌ بنویسم. لطفا یک بار برای همیشه صابون رو حذف و از فوم یا ژل شستشوی نوع پوست خودتون استفاده کنید.تاثیرات منفی صابون عبارت هستند از:

محصولات ویژه