تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
x

آیا باید نگران عوارض ضد تعریق ها باشیم؟

آیا باید نگران عوارض ضد تعریق ها باشیم؟

  یکشنبه, 12 خرداد 1398
 Should You Be Worried About Antiperspirant Side Effects? Should You Be Worried About Antiperspirant Side Effects?

آیا باید در مورد عوارض جانبی ضد عرق نگران باشیم؟ بله و خیر. بسیاری از اختلافات، ضد تعریق ها را احاطه کرده است که آن را به آسانی با برخی از بیماری های ترسناک مرتبط است. اما ضد تعریق ها لزوما برای شما بد نیستن.

در حالی که برخی از عوارض جانبی وجود دارد،اما همه آن ها درست نیستند.


ضد تعریق چیست؟

بگذارید اول تفاوت ضد تعریق ها و دئودرانت ها را توضیح دهیم.

  • ضد تعریق ها میزان عرق و بوی بدن را کنترل می کنند. نمک آلومینیوم از عرق کردن زیر بغل جلوگیری می کند آنها مانعی بر سر غدد عرق ریز ایجاد میکنند. اسپری و محصولات رولی معمولا حاوی کلرو هیدرات آلومینیوم برای کنترل عرق می باشند، در حالی که در ژل ها و ضد عرق ها از زیرکونیم آلومینیوم استفاده می شود.
  • دئودورانت ها عمدتا حاوی مواد ضد میکروبی هستند تا از بوی بد بدن جلوگیری کنند، اما مانع جریان عرق نمی شود. مواد شیمیایی اصلی ضد میکروبی که استفاده می شود عبارتند از: تریکلوسان یا پلی گوگز آمید یون بیواناید. مراکز کنترل بیماری CDC) هشدار می دهند که استفاده مکرر از آنتی بیوتیک ها ممکن است منجر به کشف گونه های باکتری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک شود).

چرا همه  در مورد اثرات جانبی ضد تعریق ها نگران هستند؟

در طول دو دهه گذشته، مطالعات، ضد تعریق ها  را با مشکلات جدی سلامت مانند سرطان سینه، آلزایمر و زوال عقل مرتبط کرده است. اما اکثر این مطالعات در بهترین حالت قانع کننده نیستند.

در این مقاله ، ما درباره افسانه های که درباره  ضد تعریق و عطرمی گویند و عوارض جانبی واقعی که باید از آن آگاه باشید مورد بررسی قرار میدهیم.

best natural deodorant

عوارض جانبی ساختگی ضد تعریق ها:

در اینجا حقیقت نادرستی که  پشت برخی عوارض جانبی ضد عرق ها که احتمالا در مورد آن شنیده اید نمایان میشود:

سرطان سینه:

چند مطالعه در اوایل سال 2000 نتیجه گیری می کند که آلومینیوم موجود در ضد عرق ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد. این نتایج نشان می دهد که ترکیبات آلومینیوم موجود در سلول های سرطانی در نزدیکی زیر بغل، نتیجه استفاده از ضد تعریق هستند. مواد تشکیل دهنده فعال آلومینیوم در ضد تعریق ها / دئودورانت ها به طور موقت غده عرق را مسدود می کنند و این باعث می شود جلوگیری از عرق می شود. مطالعات چندگانه در cancer.gov گزارش دادند که این مواد شیمیایی بر اساس آلومینیوم جذب پوست می شوند، به خصوص اگر شیوکنید. مطالعات بیشتر نشان می دهد که ترکیبات آلومینیوم که در نزدیکی پستان استفاده می شوند جذب می شود که می توانند اثرات متفاوتی بر روی استروژن داشته باشد. از آنجایی که هورمون استروژن توانایی رشد سلولهای سرطانی پستان را دارد، ممکن است که این مواد شیمیایی مبتنی بر آلومینیوم به سرطان پستان کمک کند.
امروزه دانشمندان می گویند که سموم ضد تعریق بعید است به بافت پستان مهاجرت کنند و باعث سرطان شوند. منافذ شما گودال بی انتها نیست؛ آنها در انتها بسته شده اند. همچنین پوست بدن شما را از مواد شیمیایی خارج از بدن محافظت می کنند. بله، استفاده در مقادیر زیاد آلومینیوم خطرناک است. اما ضد تعریق حاوی تنها یک غلظت کوچک هستند که توسط FDA مورد تایید است. به گفته آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، پیش از این، ضد تعریق های بخاطر داشتن استاریت ها و فرمالدئید به دلیل احتمال سرطان های انسانی مورد نقد قرار میگرفتن. اما FDA به طور مرتب بر محصولات برندها  و بر ترکیبات مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی و بهداشتی نظارت دارد و در صورت استفاده، غلظت کم آن را بی ضرر می داند.

بیماری آلزایمر و زوال عقل:

آلزایمر قطعا از عوارض جانبی ضد تعریق نیست اما باعث زوال عقل می تواند باشد. در یکی از مطالعات قدیمی، کشف شد که بیماران مبتلا به آلزایمر آلومینیوم بیشتری نسبت به دیگر بیماران در مغز دارند. اما دانشمندان این نظریه را در سالهای 2002 و 2014 مورد آزمایش قرار دادند و در نتیجه "هیچ مدرکی برای صحت تاثیر ضد تعریق در آلزایمر یافت نشد". اگر عملکرد کلیوی شما کمتر از 30 درصد باشد، مصرف ضد تعریق ممکن است موجب زوال عقل شود. FDA به برندهای تولید کننده  ضد تعریق تاکید کرده است که هشداری روی محصول در این باره  قرار دهند.

مانع خروج  مواد سرطان زا از بدن میشود:

ازپخش این اطلاعات نادرست در فضای مجازی خودداری کنید. مواد سرطان زا از طریق عرق از بدن  خارج نمیشود. آنها توسط کلیه ها و کبد شما از بدن خارج می شوند.

عوارض جانبی واقعی ضد تعریق ها:

ضد نعریق ها،تهدید کننده زندگی نیستند، اما برخی از عوارض جانبی در آنها  وجود دارد که ممکن است شما را متقاعد به انتخاب گزینه های طبیعی کند:

  • اختلال هورمون: بسیاری از برند های ضد تعریق از مختل کننده هورمونی مانند BHTs، پارابن ها و تریکلوسان استفاده میکردند که مصرف آنها با تیروئید وعملکرد ژن تداخل پیدا می کرد که استفاده از این ترکیبات متوقف شد.اما شما همیشه باید در برچسب این موارد مشکوک را بررسی کنید.
  • واکنش های آلرژیک: این شایع ترین عوارض جانبی ضد تعریق است. اگر احساس سوزش، قرمزی یا خارش از ضد تعریق دارید، از فرمول های موجود با ترکیبات مصنوعی و رنگ ها دور بمانید! واژه هایی مانند " زرد شماره یک " و "عطر" نشانه خوبی نیستند.
  • تغییرات میکروبیوم زیر بغل: تحقیقات جدید نشان داده است که ضد تعریق بر روی نوع باکتری هایی که در زیربغل زندگی می کنند تاثیر می گذارد. این یعنی چی؟ ما هنوز نمی دانیم، دانشمندان می گویند تحقیقات بیشتری لازم است.

نتیجه گیری: ضد تعریق ها ایمن هستند.


برای عموم افراد ، ضد تعریق ها برای استفاده روزانه امن هستند. با این حال، اگر عوارض جانبی ضد تعریق دارید یا اهل ریسک نیستید دو راه حل وجود دارد.پدهای ضد تعریق که برای جلوگیری از عرق زیر بغل تضمین شده است،عرق را جذب می کند و به تبخیر آن کمک می کند. و دیگری ضد تعریق های فاقد آلومینیوم است. ضد تعریق های طبیعی عمدتا عرق را کنترل نمی کنند، اما بو را با مواد ایمن تر و غیر آلومینیوم کنترل می کنند. به طور معمول، نمک های معدنی عامل اصلی کنترل بوی در ضد تعریق های طبیعی هستند.

مرجع:

Jones J.; Can rumors cause cancer?Journal of the National Cancer Institute2000;92(18):1469-1471. 

Darbre PD. Underarm cosmetics and breast cancer. Journal of Applied Toxicology2003; 23(2):89-95.

کلیک: 1616 بار - بروزرسانی در یکشنبه, 12 خرداد 1398
سحر نیک سیرت

در زمینه مراقبت از پوست فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن اطلاعاتی به روز در رابطه با مراقبت از پوست و مو میباشد.

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (1)

5 از 5 براساس 1 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین لطف می فرمایید اگراز سایت ما هم دیدن فرمایید و نظری جهت بهتر شدن سایت دهید
ضد تعریق
http://www.ladymodkala.ir/product-category/لوازم-بهداشتی/ضد-تعریق/

X

Right Click

No right click