تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
x

مقالات مراقبت از پوست

افزایش آلودگی هوا در طی سالها تأثیرات عمده ای بر روی پوست انسان دارد. پوستی که در معرض اشعه ماوراء بنفش (UVR) و آلاینده های هوا محیطی مانند هیدروکربن های چند حلقه ای (PAHs) ، ترکیبات آلی فرار (VOCs) ، اکسیدها ، ذرات مخصوص ذرات (PM) ، ازن (O3) و دود سیگار قرار دارد. اگرچه پوست انسان به عنوان محافظ بیولوژیکی در برابر آلاینده های شیمیایی و فیزیکی مانند اکسید کننده عمل می کند ، اما در طولانی مدت یا تکرار قرار گرفتن در معرض مقادیر بالای این آلاینده ها ممکن است اثرات منفی زیادی بر روی پوست داشته باشد. قرار گرفتن پوست در معرض آلاینده های هوا با پیری پوست و مشکلات پوستی و غیر آلرژیک مانند درماتیت آتوپیک ، اگزما ، پسوریازیس اوراکس همراه است ، همچنین سرطان پوست از مهمترین اثرات آن است. از طرف دیگر ، برخی از آلاینده های هوا (یعنی O3 ، دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد) و ذرات پراکنده (دوده ابر) در مناطق گرمسیری اثرات UVR با طول موج کوتاهتر را کاهش می دهند و کاهش قابل توجهی در تابش اشعه ماوراء بنفش در مناطق آلوده شهری مشاهده شده است.
 مزایای بسیار در مراقبت از پوست در ارتباط با ورزش وجود دارد. "ورزش کمک می کند به حفظ سطح سلامت هورمون های استرس  که مرتبط به  کورتیزول"  بنیانگذار مرکز محصولات مراقبت از پوست، کری بنیامین توضیح می دهد. "بالا بودن سطح کورتیزول می تواند منجر به جوش و یا باعث کاهش سطح  کلاژن در پوست شما شود، که می تواند باعث چین و چروک ها و پیری شود. ورزش بدن شما را در تولید کلاژن کمک خواهد کرد، و این باعث می شود که پوست شما صاف و نرم شود. " او اضافه می کند که ورزش هوازی به پوست شما اکسیژن و خون را  می رساند، که برای پوست حیاتی است.
کک و مک لکه های دایره ای شکل هستند که رنگ  قهوه ای دارند و این لکه های مسطح هستند، بر عکس خال هیچ کدام از ما با آن متولد نمی شویم حتی اگر کک و مک در خانواده ما  ژنتیکی باشد.بلکه اثر عوارض اشعه خورشید ظاهر میشوند و در زمستان تعدادشان کمتر میشود.این لکه ها معمولا در صورت های که  پوست روشن واکثرا  موی بلوند و نارنجی دارند بیشترشایع است.کک ومک به خودی خود آسیب زا نیست و باعث سرطان پوست نمی شوند. اما اگر شکل ظاهری آن ها غیر طبیعی باشد ممکن است نشانه ای از سرطان پوست باشد.علت ایجاد کک و مک: کک و مک به علت افزایش مقدار رنگدانه های تیره به نام ملانین و افزایش تعداد سلول های تولید کننده رنگدانه به نام ملانوسیت ها به وجود می آید.آنها معمولاً در قسمتی از پوست دیده می شوند که بیشتر در معرض آفتاب قرار دارد، مانند:گونه ها ،بازوها و دست ؛
پوست شل شده می تواند  اعتماد به نفس را تحت تأثیر قرار دهد. راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید پوست شل را سفت کنید. علل شل شدن پوست؛کاهش وزن، حاملگی و اثرات پیری است. مناطق رایجی که دچار شلی پوست میشوند عبارتند از: شکم-صورت-گردن-باسن-بازوها-پاها
آیا باید در مورد عوارض جانبی ضد عرق نگران باشیم؟ بله و خیر. بسیاری از اختلافات، ضد تعریق ها را احاطه کرده است که آن را به آسانی با برخی از بیماری های ترسناک مرتبط است. اما ضد تعریق ها لزوما برای شما بد نیستن. در حالی که برخی از عوارض جانبی وجود دارد،اما همه آن ها درست نیستند.
ممکن است چربی پوست را یک مشکل زیبایی در نظر بگیرید، اما پوست براق مزایایی همراه دارد. یک، چربی کمک می کند رطوبت در پوست شما باقی بماند بنابراین در فصل های سرد و هوای خشک کمتر اسیب میبنید. در حالی که چربی بیش از حد ممکن است با بروز آکنه همراه باشد، دوم، چربی پوست شما را از پیری پوست محافظت می کند. همینطور هیچ کس از پوست کدر خوشش نمی اید پس باید این ویژگی را یک شانس بدانید.اما برای حفظ زیبایی پوست باید نکاتی را رعایت کرد در اینجا ترکیباتی که باید از آن اجتناب کنید و ترکیباتی که چربی پوست شما را کنترل میکند را به شما معرفی میگردد.
بخشی از درمان، شناسایی نوع آکنه است که شما در حال تجربه آن هستید. لازم به ذکر است که آکنه فقط یک نوع بیماری پوستی نیست. زیت ها و جوش ها بخشی از آکنه هستند که در  واقعیت انواع مختلفی از آکنه وجود دارد و درمان برای هر نوع متفاوت است.بسته شدن منافذ پوست باعث اکنه میشوند که این ممکن است بخاطر تولید بیش از حد چربی(سبوم) تجمع باکتری هورمون ها پوست های مرده موهای زائد
پلاسماجت یا بلفاروپلاستی دینامیک چیست؟ در این شیوه از تیغ و برش برای ناحیه تحت درمان استفاده نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید (تبدیل جامد به گاز ) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.از این تکنیک ابتدا در سال 2014 به عنوان روشی غیر جراحی برای رفع افتادگی پلک استفاده شد و پس از آن استفاده از این روش به دلیل دارا بودن خطرات و عوارض بسیار کمتر مورد توجه پزشکان زیبایی قرارگرفت .
چروک یکی از عوامل بالا رفتن سن هست که هیچ گریزی ازش نیست اما میتوان به تعویق انداخت‌و یا از عمق ان کاست.خارج از مسائل مالی، عمق چروکهایتان و روشهای که برای درمان و کاهش چین چروک وجود دارد ۴ روش را نام میبرم.
واریس صورت از واریس پا و واریس بقیه مناطق بدن متفاوت است.واریس صورت به رگ های ابی و قرمزی که به صورت عنکبوتی زیر چشم،گونه و اطراف بینی دیده میشود گفته میشه.
X

Right Click

No right click